3. ročník Mezinárodní violoncellové soutěže o cenu Gustava Mahlera je právě uzavřen a pro mě bylo velkou ctí, že jsem byl přizván mezi kolegy porotce, abych společně s nimi hodnotil výkony mladých umělců z celého světa. Tato práce je vždy náročná, vysilující, mimořádně zodpovědná, ale také nesmírně obohacující. Kvůli pandemické situaci probíhala letošní soutěž za pomoci live snímků. Vyslechnout 183 videonahrávek od těch nejmenších až po třicetileté hráče byl pro mě obrovský zážitek. Soutěž G. Mahlera si již po dvou ročnících okamžitě vybudovala tak vysokou prestiž, že v té letošní konkurenci, téměř dvou set uchazečů, bylo jen několik průměrných výkonů a ta drtivá většina zbývajících, se prala o přední umístění. Úroveň přihlášených svědčí vždy o kvalitě soutěže! Chci moc poděkovat Institutu Gustava Mahlera a všem organizátorům, že se rozhodli věnovat svoji podporu právě mladým violoncellistům. Těch významných mezinárodních klání je sice poměrně dost, ale být laureátem nebo vítězem v soutěži, která nese jméno hudebního velikána Gustava Mahlera, je nesporně jedinečné. Přeji Vám mnoho energie a radosti do příprav dalších ročníků a srdečně zdravím

Michal Kaňka

Vítězové 
Ceny Gustava Mahlera:

2021 
možná právě ty

2020
Yeeun Kang /Jižní Korea

2019
Bence Temesvári / Maďarsko

Partneři:

3.

Violoncellová soutěž o Cenu Gustava Mahlera 2021


Milí violoncellisté, 
právě jsme zveřejnili výsledky Mezinárodní violoncellové soutěže o cenu Gustava Mahlera 2021. Moc rád bych vám poblahopřál jménem svým, jménem všech členů naší skvělé poroty i týmu Mahlerova Institutu.V přítomnosti vašich nahrávek nám bylo moc krásně. Radost máme také z nejmladších violoncellistů, kteří jsou na velice vysoké úrovni. Rostou nám skvělí nástupci, což je velmi podstatné pro zachování klasické hudby a našeho milovaného violoncella!To, že jste našli čas a chuť k natočení soutěžního snímku, je pro nás ta největší odměna!
Děkuji za Vaši účast na Mezinárodní violoncellové soutěže o cenu Gustava Mahlera 2021!
Petr Nouzovský
předseda poroty

Výsledky 3. Violoncellové soutěže o Cenu Gustava Mahlera 2021

Cena Gustava Mahlera 2021 s finanční prémií 30,000 Kč a absolutní vítěz
Simon David Eberle / Německo
video1 / video2 / video3

Zvláštní ceny:

Cena Filharmonie G. Mahlera Jihlava (orchestrální či komorní koncert v příštích letech)
Tomáš Prchal / Nizozemsko / video

Cena šéfdirigenta Filharmonie G. Mahlera Jihlava (Diplom)
Tae-Yeon Kim / Jižní Korea / video1 / video2
Felix Brunnenkant / Německo / video
Sam Lucas / Austrálie / video

Cena předsedy poroty (Diplom)
Haoyu Gu / Čína / video
Ji Eon Lee / Jižní Korea / video
Till Schuler / Německo / video

Cena ředitele Institutu Gustava Mahlera (Diplom)
Yuxin Wang / Čína / video
Dohyeon Ryu / Jižní Korea / video
Tichon Evlanov / Rusko / video1 / video2
Yiqi Chen / Čína / video

Cena pro nejlepšího českého účastníka soutěže (Diplom)
Adam Klánský / ČR / video1 / video2

Pozvání na Přehlídku koncertního umění Praha (Koncert)
Roger Morelló Ros / Španělsko / video

Pozvání na Mistrovské kurzy Michala Kaňky v Litomyšli 2021
Lukáš Mareček / ČR / video

Pozvání na Třeboňská letní setkávání 2021 od Petra Nouzovského
Fryderyk Midor / Polsko / video1 / video2

On-line lekce Michaely Fukačové
Fryderyk Midor / Polsko / video1 / video2
Yiqi Chen / Čína / video
Haru Ogiwara / UK / video

Koncertní struny od Strings Larsen Dánsko
Frederyk Midor / Polsko / video1 / video2
Zhiyu Zhang / Čína/Rakousko / video1 / video2
Sam Lucas / Austrálie / video

Cena za nejlepší interpretaci Koncertu č. 1 C Dur Josepha Haydna
Haoyu Gu / Čína / video

___________________________________________________

Ceny (řazeno v kategoriích od nejlepšího):

Kategorie 1

1. cena a vítěz kategorie

Haoyu Gu / Čína / video
soutěžní program:: J. Haydn Cello Concerto No 1 C major Moderato (movement 1)
učitel: Jia Yu (Čína Central Conservatory of Music)

1. cena

Yuxin Wang / Čína
soutěžní program:: L. Boccherini: Cello Sonata No. 3 in G major, 1st and 2nd movements
učitel: Jia Yu (Central Conservatory of Music Middle School)

Rey Gergov / Japonsko/Bulharsko
soutěžní program:: C. Saint-Saëns: Allegro appassionato
učitel: Vladimir Malinovski

Oliver Moh / UK
soutěžní program:: C. Saint-Saëns: Allegro appassionato
učitel: Bozidar Vukotic (Royal Academy of Music)

Kanon Huang / Taiwan
soutěžní program:: B. Romberg: Cello Sonate C-Dur Op.43 Nr.2 I. Allegro
učitel: Hsin-Kang Huang

Yeji Lee / Jižní Korea
soutěžní program:: C. Saint-Saëns: Allegro appassionato
učitel: Nayun Kim

2. cena

Veronika Murashkovskaia / Rusko
soutěžní program:: J. Klengel: Andante, Enskaya: The sunlight
učitel: Romanenkova M.A. (School of Art №8 Moscow)

Alfie Lo Pak Yui / Hong Kong, Čína
soutěžní program:: Concerto No.5, 1st Movement (F. Seitz)
učitel: Chor Kai Hei

Lucas Liow Jun Kai / Singapore
soutěžní program:: Georg Eduard Goltermann, Nocturne Op. 43 No.3
učitel: Natasha Liu

Zofia Klimaszewska /Polsko
soutěžní program:: A. Arutunian: Impromptu
učitel: Agnieszka Pawłowska, (POZNAŃSKA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA NR 2 IM. TADEUSZA SZELIGOWSKIEGO)

Martin Bernášek / ČR
soutěžní program:: W. H. Squire - Humoreska; E. Grieg - Feuille D'album op. 12 č. 7
učitel: Kateřina Hroníková/klavírní spolupráce Radka Wichterlová, ZUŠ Jana Hanuše, Praha 6

Ioana Rebegel / Rumunsko
soutěžní program:: G. Goltermann - Cello Concerto No.4, Op.65
učitel:

Zoia Dudenkova / Rusko
soutěžní program:: Jean-Baptiste Bréval, Sonata in C major
učitel: Marya Zhuravleva (The Central School of Music at the Moscow State Tchaikovsky Conservatory)

Elzbieta Nirska / Polsko
soutěžní program:: C. Saint-Saëns: The Swan
učitel: Dorota Bojarczuk (The Karol Szymanowski Complex of Music Schools in Toruń, General Music School of the 1st degree)

Jiayi Huang / Čína
soutěžní program:: Bach Cello Suite No.1 in G major, BWV1007, Prelude
učitel: Minzhe Wu (private teacher)

Markéta Štenclová / ČR
soutěžní program:: Jean-Baptiste Bréval: 4.Concertino pro violoncello a klavír, 1. věta Allegro
učitel: Mgr. Judita Šprochová, Základní umělecká škola J.A.Komenského, Studénka

3. cena

Theodore Eperon / Švýcarsko
soutěžní program:: Vocalise, S.Rachmaninov
učitel: Ugo Reser (Neo Academie)

Veronika Vozárová / ČR
soutěžní program:: P. I. Čajkovskij: Neapolská píseň, op. 39, č.18 / K., D. Blackwell: Latin Nights - Tango
učitel: Dana Chodlová (Základní umělecká škola J. S. Bacha Dobřany)

Amelie See / Singapore
soutěžní program:: Allegro Appassionato
učitel: Natasha Liu (Natasha Liu Cello Studio)

Maksymilian Król / Polsko
soutěžní program:: Elf Dance - K. Jenkinson, Happy Farmer - R. Schumann, Concert C dur - A. Vivaldi
učitel: Franciszek Pall

Gracie Hong / USA
soutěžní program:: Oskar Rieding Concerto in A Minor op.35 3rd Movement
učitel: Ling Tian (Foothill Christian School)

Filip Balga / ČR
soutěžní program:: A. Nölck - Ring dance; B. Marcello - Sonáta G dur, IV. Allegro; A. Grečaninov - Soumrak, Figliar
učitel: Kateřina Hroníková/klavírní spolupráce Radka Wichterlová, ZUŠ Jana Hanuše, Praha 6

Carla Stefania Achim / Rumunsko
soutěžní program:: Concertino J.B.Breval
učitel: Ani-Marie Paladi

Ayman Bourar / Francie/USA
soutěžní program:: Luise Adolpha LeBeau, Op. 24/2 Gavotte in A minor
učitel: Andrew Rammon (cello teacher) and Martin Labazevitch (piano teacher), also attends the DC Youth Orchestra Program in Washington, DC

Jakub Dolný / Slovensko
soutěžní program:: Gregor Regeš: Chorál, Antonio Vivaldi: Cello Concerto in C major, RV 399, 1st movement, Allegro
učitel: Mgr. art. Magdaléna Milčiková, Základná umelecká škola Eugena Suchoňa v Pezinku

Sofie Caithamlová / ČR
soutěžní program:: W. A. Mozart - Menuett, KW 164 (130a)/4, A. Cofalik a R. Twardowski - ZOO, Lev
učitel: Milan Bělanský (Základní umělecká škola Marie Podvalové)

Čestné uznání

Ondřej Malík / ČR
soutěžní program:: W. A. Mozart: Allegretto, S. Suzuki: Go Tell Aunt Rhody a Song of the Wind
učitel: Radka Hájková, ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny

Matěj Glac / ČR
soutěžní program:: A. Grečaninov - Figliar; L. van Beethoven - Contredans
učitel: Ilona Kučerová, ZUŠ P. J. Vejvanovského, Hlučín

Zdeňka Siváková / ČR
soutěžní program:: W. A. Mozart: Allegretto, S. Suzuki: Go Tell Aunt Rhody
učitel: Radka Hájková (ZUŠ Velešín)

Vanda Peterková / ČR
soutěžní program:: J. B. Lully - Aria; A. Cofalik, R. Twardowski - Pojďme do ZOO
učitel: Ilona Kučerová, ZUŠ P. J. Vejvanovského, Hlučín

Kategorie 2

1. cena a vítěz kategorie

Yixin Li / Čína / video
soutěžní program:: David Popper Polonaise de Concerto Op.14
učitel: Dahai Liu (The Music Middle School Affiliated to Shanghai Conservatory of Music)

1. cena

Lyana Ulikhanyan / Arménie
soutěžní program:: POPPER - TARANTELLA, TCHAIKOVSKY - MEDITATION
učitel: ARMINE AVETISYAN, TCHAIKOVSKY MUSIC SCHOOL, YEREVAN.

Timothy Chua Jun Ming / Singapore
soutěžní program:: Haydn Cello Concerto in C Major, 1st Movement
učitel: Leslie Tan

2. cena

Dai Feiyue / Čína
soutěžní program:: Alfredo Piatti Twelve Capricci for Violoncello Solo op.25 NO. 9 & J.S. BACH Six Suites for Violoncello solo Suite III SARABANDE
učitel: Professor Xie Guangyu (Shanghai Conservatory of Music. Music school)

Yige Tang / Čína
soutěžní program:: Saint Saens: Cello Concerto in A minor, First Movement
učitel: Mingqing Yu,Central Conservatory of Music

Tianran Cheng / Čína
soutěžní program:: F. Francoeur - Cello Sonata in E major, Mov.1,3,5
učitel: Private Učitel: Tao Ni, Tianyuan Foreign Language Primary School MH. SH.

Sayuri Šereš / Slovensko
soutěžní program:: A. Vivaldi : Cello Concerto RV. 424 Mov. 1 , J. S. Bach/C.Gounod : Ave Maria
učitel: Dagmar Prokešová, ZUŠ Juliusa Kowalského Bratislava

Guo Xiyuan / Čína
soutěžní program:: Cello Concerto in C Minor,lll. Allegro molto energico J.C.BACH
učitel: Yi Xiao (Nanhua Primary School)

3. cena

Agata Bondar / Polsko
soutěžní program:: J.S.Bach I Suite - Preludium, Henry Eccles Sonata in G minor I,II mov.
učitel: Joanna Kalaga PSM im. G.Bacewicz w Jaworznie

Tobiáš Balkovský / ČR
soutěžní program:: Saint-Saëns Camille: Allegro appassionato
učitel: Marek Novák, ZUŠ Řevnice

Čestné uznání

Maximilian Elliott Kwan / Singapore
soutěžní program:: Saint-Saens concerto no. 1 in A minor Op. 33, 1st movement (Allegro non troppo)
učitel: Natasha Liu

Josefína Kubátová / ČR
soutěžní program:: Alessandro Scarlatti-Sonáta d moll, 1.v Largo, 2.v. Allegretto, Cleopatra Valentina Perepelita- Shepherd´s Song, K.&D. Blackwell: Latin nights
učitel: Ilona Průšová (ZUŠ V.Nováka, Jindřichův Hradec)

Kategorie 3

1. cena a vítěz kategorie

Ji Eon Lee / Jižní Korea / video
soutěžní program:: Lalo Concerto in D minor 3mvt.
učitel: HyoungWon CHANG (Seoul Central Conservatory)

1. cena

Dohyeon Ryu / Jižní Korea
soutěžní program:: P.I. Tchaikovsky - Pezzo Capriccioso op.62
učitel: Sojung Lee / Sevenoaks school in U.K.

Yihao Kuang / Čína
soutěžní program:: Boccherini Sonata No. 6
učitel: Jia Yu (Central Conservatory of Music)

2. cena

Ștefan Iordachi / Rumunsko
soutěžní program:: Karl Davydov - At the Fountain, op.20, no.2; Aleksanr Glazunov - Chant du menestrel op.71
učitel: Ani Marie Paladi, "George Enescu" National College of Music

Li Runing / Čína
soutěžní program:: Tchaikovsky, Pyotr:Variations on a Rococo Theme, Op.33(I,II,VI,VII)
učitel: Professor Zhu Mu (Primary School Affiliated to Central Conservatory of Music)

Qingyang Xie / Čína
soutěžní program:: Saint-Saëns Cello Concerto in A minor, Op.33, I. Allegro non troppo
učitel: Meng Yang (Central Conservatory of Music Middle School in Beijing)

Aurelia Faidley-Solars / USA
soutěžní program:: Paganini: Variations on One String on a Theme by Rossini
učitel: Hans Jensen

Mari Hakobyan / Arménie
soutěžní program:: A.Ayvazyan-Concert-Etude, D. Popper-Tarantella
učitel: Gayane Rafayelyan, Music school after P. Tchaikovski

3. cena

Youyou Peng / Čína
soutěžní program:: D. Popper Tarantella Op.33 for Cello and Piano
učitel: Yang Liu (private teacher)

Abel Gómez-Antequera Ábalos / Španělsko
soutěžní program:: Vivaldi Cello Concerto in c minor, RV 401 (II and III mov.)
učitel:

Naďa Strnadová / ČR
soutěžní program:: Labuť - Camille Saint-Saëns, Allegro Spiritoso - J.B. Senaille
učitel: Martin Škampa (Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy, ZUŠ)

Moang Ma / Čína
soutěžní program:: J. S. Bach Cello Suite No.4 in E-flat major, BWV1010, Prelude + D. Popper Elfentanz Op.39
učitel: Di Gai (private teacher)

Aida Popa / Rumunsko
soutěžní program:: 1. Tchaikovsky, Pyotr - Nocturne, op. 19, nr. 4; 2. Dimitrescu, Constantin - Folk Dance, op. 15
učitel: Ani-Marie Paladi (Iosif Sava Arts School Bucharest)

Laura Rodriguez / Slovensko
soutěžní program:: L. Boccherini: Minuet, E. Satie: Je te veux, R. Lovland: Chaconne
učitel: Lujza Ďurišová (ZUŠ Modra)

Kategorie 4

1. cena a vítěz kategorie

Fryderyk Midor / Polsko / video1 / video2
soutěžní program:: 1. Bottermund-Starker Variations Paganini 2. K. Wiłkomirski Wokaliza
učitel: Joanna Zub, prof David Grigorian (POSM I st im Stanisława Moniuszki Katowice)

1. cena

Tichon Evlanov / Rusko
soutěžní program:: D. Popper: Hungarian Rhapsody, Op.68, N. Rimskyj-Korsakov: Let čmeláka
učitel: A. Dargomygskyj (DSKI)

Chenhao Zhang / Čína
soutěžní program:: Kabalevsky Cello Concerto No 1 in G minor, Op 49, I Allegro & David Popper Spinning Song Op.55
učitel: Jia Yu (Central Conservatory of Music Middle School)

Eiline Tai / USA
soutěžní program:: Schumann Cello Concerto in A minor, Op. 129, 1st Mvt
učitel: Sarah Koo / Colburn Music School

Yuan Dong / Čína
soutěžní program:: Antonín Dvorák: Rondo in G Minor, Op. 94
učitel: Liu Dahai (The Music Middle School Affiliated to Shanghai Conservatory of Music)

2. cena

Stanisław Maciej Kaleta / Polsko
soutěžní program:: "Tarantelle" Daniel van Goens, "Prayer" Ernest Bloch
učitel: Mikołaj Pęcherski (Szkoła Muzyczna I st. nr 1 w Krakowie)

Chengao Fang / Čína
soutěžní program:: Dmitry Kabalevsky: Concerto No. 1 for Violoncello and Orchestra, Op. 49
učitel: Li Ma (Affiliated Secondary school of NUA)

Daiwen Tian / Čína
soutěžní program:: Saint-Saëns Cello Concerto No. 1 in A minor, Op. 33 1st Movement
učitel: Wen M (Central Conservatory of Music Middle School)

Chen Zhijian / Čína
soutěžní program:: Saint-Saëns Cello Concerto No. 1 in A minor, Op. 33 1st Movement
učitel: Mu Zhu (Beijing City international school)

Marco Messina / Francie
soutěžní program:: Prokofiev Concertino in g minor, op 132 (1st mvt)
učitel: Hélène Dautry (Conservatoire à Rayonnement Régional de Paris (CRR de Paris))

3. cena

Emanuel Grigori Schulze / Německo
soutěžní program:: Gabriel Fauré - Apres un reve, Dmitri Shostakovich - Cello Sonata, 2nd movement, Allegro
učitel: David Grigorian - private teacher and Thomas Georgi - Music School Frankfurt(Oder)

Lukáš Sedlák / ČR
soutěžní program:: Josef Mysliveček: Sonáta G dur
učitel: Martin Škampa (Gymnázium a hudební škola hlavního města Prahy)

Yuki Ariel Wilson / Španělsko/USA
soutěžní program:: Requiebros
učitel: Michal Dmochowski (Centro Superior Katarina Gurska)

Václav Blahunek / ČR
soutěžní program:: Jiří Teml: Drammatico e cantabile; Johann Sebastian Bach: Preludium ze suity pro sólové violoncello d moll BWV 1008
učitel: Daniel Petrásek (ZUŠ Učňovská, Praha 9)

Michal Kocifaj / Slovensko
soutěžní program:: J. Mysliveček: Sonáta G- dur 1. časť, J. B. Massa: Triste
učitel: Mgr. art. Anna Kocifajová (ZUŠ L. Árvaya Žilina)

Julia Coteanu / Rumunsko
soutěžní program:: Camille Saint-Saens - Cello Concerto in A minor 1st Mvt. / Constantin Dimitresco - Serenade Triste
učitel: Prof. Ani Marie Paladi (1st Gymnasium Arts School - Bucharest, Rumunsko)

Čestné uznání

ChangTong Ge / Čína
soutěžní program:: Luigi Boccherini Sonata in A Major G 4 Cello Sonata 1. Adagio, 2 Allegro
učitel: privat at Mr. Tao Ni (New England Conservatory)

Benediktas Zonys / Litva
soutěžní program:: 1.Konzert Nr.2 in D-dur August Nölck. 2.Tarantela op.23 William Henry squire. 3.Prie Nemunelio Antanas Kačanauskas.
učitel: Vidmantas Sadauskas (E.Balsys gymnasium of arts)

Kasija Ivanović / Srbsko
soutěžní program:: B. Romberg: Sonata for cello and piano, op. 38, e-minor, 1st movement; C. Saint-Saens: Le Cygne (extrait du Carnaval des Animaux)
učitel: Aleksandra Bengin ("Petar Stojanović" Elementary music school, Ub, Serbia)

Xinyi Dai / Čína
soutěžní program:: Popper's Concert-Polonaise No. 2 in F Major, Op. 28
učitel: Ruqing Hou (Chamber Music Department of Shanghai Normal University)

Františka Tichá / ČR
soutěžní program:: Bernhard Romberg: Sonáta e moll op. 38, Allegro non troppo
učitel: Mgr. Markéta Leštinová dipl.spec., Blanka Dašková (SZUŠ Natanael)

Kategorie 5

1. cena a vítěz kategorie

Yiqi Chen / Čína / video
soutěžní program:: Boccherini Sonata No. 6
učitel: Mingqing Yu (Central Conservatory of Music)

1. cena

Tang Lewis / Hong Kong, Čína
soutěžní program:: Saint-Saëns Cello concerto in A minor, 1st movement
učitel: Chor Kai Hei (Diocesan Boys school)

2. cena

Ling Zhu / Čína
soutěžní program:: Tchaikovsky Variations on a Rococo Theme Op 33, Theme, I, II, III. VII
učitel: Dahai Liu (Music Middle School Affiliated to Shanghai Conservatory of Music)

Viktor Mráček / ČR
soutěžní program:: G.F. Haendel - Allegro ze Sonáty F-Dur, J. Mysliveček - Sonáta G-Dur (Allegro, Andante, Presto)
učitel: Kateřina Hroníková (Gymnázium a Hudební škola hl.m.Prahy)

Shangdian Shi / Čína
soutěžní program:: Camille Saint-Saëns, Cello Concerto No. 1 in A Minor, Op. 33, I. Allegro non troppo
učitel: Meng Yang (Central Conservatory of Music Middle School)

Weilun Huang / Čína
soutěžní program:: Polonaise de concert Op.14
učitel: Mingqing Yu (Central Conservatory of Music)

Eva Solveig Knapkyte / Norsko/Litva
soutěžní program:: Camille Saint Saëns: Cello Concerto op 33 3: Tempo primo
učitel: Prof.Ulrich Foss (Německo), Kari Ravnan (Norway)

3. cena

Seoyeon Lim / ČR
soutěžní program:: D.Kabalevsky Concerto in G mimor I.Allegro
učitel: Martin a Mirko Škampovi (Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy)

Tae-Hee Kim / Jižní Korea
soutěžní program:: Francoeur cello sonata 1st and 2nd movements
učitel: Jeongjoo Choi (Yewon school of arts)

Ludvig Walter / Švédsko
soutěžní program:: 4th movement of Shostakovich's Cello Sonata, Alfredo Carlo Piatti: Caprices for Solo Cello, no 3, Op.25
učitel: NCM (national center for musical talents Sweden), teachers Erik Uusijärvi and several others from NCM (main teacher at NCM: Jakob Koranyi))

Jan Kovařík / ČR
soutěžní program:: Georg Goltermann: Koncert č. 3 h moll - 1. věta
učitel: Martin a Mirko Škampovi (Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy)

Čestné uznání

Pau Cutanda Suñén / Španělsko
soutěžní program:: Rapsodia Húngara de Popper
učitel: Elena Solanes (Music school: conservatorio iturbi valencia)

Claire Law / USA
soutěžní program:: Tchaikovsky Pezzo Capriccioso Op. 62
učitel: Jill Brindel

Kategorie 6

1. cena a vítěz kategorie

Tae-Yeon Kim / Jižní Korea / video1 / video2
soutěžní program:: Czardas (Monti), Popper etudes op.73 no.6
učitel:

1. cena

Álvaro Lozano Cames / Španělsko
soutěžní program:: Hindemith Sonata for cello solo Op.25, nº3. (I,III & V)
učitel: Pavel Gomziakov AEO BARENBOIM-SAID. Carmen Mª Elena. Sabrina Rui (CPM Martín Tenllado)

2. cena

Xianran Xue / Čína
soutěžní program:: Edward Elgar Cello Concerto in E minor, Op. 85, IV. Allegro - Moderato - Allegro ma non troppo
učitel: Meng Yang (Central Conservatory of Music Middle School in Beijing)

Alejandro Turlo Escorihuela / Španělsko
soutěžní program:: Hungarian rhapsody op.68. D.Popper
učitel: David Apellaniz / private

Arne Zeller / Německo
soutěžní program:: F. Schubert, Arpeggione Sonata a-minor D 821
učitel: Daniel Geiss (University Mainz, Dept. of Music)

Hao Haoran / Čína
soutěžní program:: Hungarian rhapsody op.68. D.Popper
učitel: Yang Meng (Central Conservatory of Music)

3. cena

Zoja Giza / Polsko
soutěžní program:: D. Popper - Hungarian Rhapsody op. 68
učitel: mgr Iwona Michalak (Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy)

Anita Warnecka / Polsko
soutěžní program:: J. S. Bach suita 3 Sarabande i Gigue, G. Goltermann koncert h moll cz I
učitel: Franciszek Pall (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im M. Karłowicza w Krakowie)

Balog Benedek / Maďasko
soutěžní program:: P. Locatelli: Sonata in D major I. Allegro II. Adagio
učitel: Varga István (Szent István Király Music Conservatory)

Zuzanna Augustyniak / Polsko
soutěžní program:: Saint-Saens Concert a moll op. 33 p.1, H. Eccles Sonata g moll
učitel: Prof. Tomasz Strahl, dr. Rafał Kwiatkowski (ZPSM NR ul. Miodowa, Warsaw, Polsko)

Čestné uznání

Anna Barbora Nekvasilová / ČR
soutěžní program:: Bohuslav Martinů - Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
učitel: Mirko a Martin Škampovi (GMHS Praha 3)

Megan Clarke / Anglie
soutěžní program:: Ligeti - Solo Sonata 1st Movement and Prokofiev - Adagio from Cinderella Op.87
učitel: Alexander Boyarsky (Royal College of Music Junior Department)

Zhuning Sun / Čína
soutěžní program:: Gabriel Fauré: Après un rêve, Op. 7, No. 1; J.S. Bach: Suite No.1, BWV1007, Sarabande; D. Popper: Cello Etudes Op.73 No.6
učitel: Weixi Luo, Music Middle School Affiliated to Shanghai Conservatory of Music

Kategorie 7

1. cena a vítěz kategorie

Ruixuan Qi / Čína / video
soutěžní program:: Piatti Caprices Op.25 No.3; Paganini Variations on a Theme from Mose
učitel: Weixi Luo, Music Middle School Affiliated to Shanghai Conservatory of Music

2. cena

ChenXiang / Čína
soutěžní program:: Saint-Saëns:Cello Concerto No.1, Op.33,III
učitel: Dahai Liu (the Affiliated High School of Shanghai Conservatory Of Music)

Lukáš Mareček / ČR
soutěžní program:: Bohuslav Martinů - Variace na slovenskou lidovou píseň
učitel: Mgr. Václav Horák (ZUŠ Smetanova 8 Brno)

Antonina Anna Rzonca / Polsko
soutěžní program:: Johann Sebastian Bach, Sarabande and Menuets I & II from Cello Suite No. 1; Ernest Bloch "Prayer" from cello and piano; David Popper Etiude No. 28
učitel: Mikołaj Pęcherski (Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, Polsko)

Hairu Wang / Čína
soutěžní program:: Elgar Cello concerto in e minor
učitel: MuZhu (Central conservatory of music middle school)

Zixiong Zhao / Čína
soutěžní program:: Shostakovich: Cello Concerto No. 1 in E-flat major, Op. 107 I. Allegretto & IV. Allegro con moto
učitel: Meng Yang (Central Conservatory of Music Middle School)

Fiona Faye Tsang / USA
soutěžní program:: Sonata for Solo Cello by György Ligeti
učitel: Richard Weiss (Cleveland Institute of Music Pre-College)

Shen Mengtong / Čína
soutěžní program:: David. Popper, Elfentanz/Dance of the Elves, Op.39, Antonin.Dvorak, Klid/ Silent Woods, Op.68 No.5,
učitel: Namula (Central Conservatory of Music Middle School(Čína))

3. cena

Yue Mao / Čína
soutěžní program:: 1.Bach Cello Suite no.6 Prelude 2.Humoresque,Op.5 Rostropovich
učitel: Yan Tang (Affiliated High school of Wuhan Conservatory of Music)

Zuzanna Julia Fromm / Polsko
soutěžní program:: Aria Kazimierz Wiłkomirski, Concert Polonaise, Op. 14 David Popper
učitel: Mrs. Monika Łukawska (ZPSM in Ełk)

Tan Yu Tang / Singapore
soutěžní program:: Haydn Cello Concerto in C Major, 1st movement
učitel: Claude Lepetit, none at present

Congyu Yang / Čína
soutěžní program:: Bach: Cello Suite No.3 in C Major, BWV 1009,Prelude; 2. Saint-Saens : Cello Concerto No.1 in A Minor , Op.33, Movment I , Allegro non troppo
učitel: Chongwu Wang (Attached middle School of Central Conservatory of Music)

Danlin Yu / Čína
soutěžní program:: Haydn Concertos in C Major,1st.m
učitel: Mu Zhu (Central Conservatory of Music)

Eva Wu / Nový Zéland
soutěžní program:: Hungarian Rhapsody Op.68
učitel: Lisa Chung

Qingqing Yang / Čína
soutěžní program:: Haydn Cello Concerto No.1
učitel:

Čestné uznání

Kateřina Korbelová / ČR
soutěžní program:: H. Eccles: Sonáta g moll - Largo a Allegro, J. Chr. Bach: Koncert c moll - 1. Allegro molto ma maestoso
učitel: Radka Hájková, ZUŠ Velešín

Jan Poštulka / ČR
soutěžní program:: A. Vandini - Sonata F dur; B. Martinů - Pastorales č. 6
učitel: Ilona Kučerová, ZUŠ P. J. Vejvanovského, Hlučín

Kategorie 8

1. cena a vítěz kategorie

Tomáš Prchal / Nizozemsko / video
soutěžní program:: David Popper: Fantasy on Little Ruskon Songs, opus 43
učitel: Jan Ype Nota / Michel Strauss, Academy for Musical Talent Utrecht / Royal Conservatoire The Hague

1. cena

Yelin Han / Jižní Korea
soutěžní program:: P.I Tchaikovsky Variations on a Rococo Theme, Op.33 Thema, Var.1,2,6,7 / 2. P.d. Sarasate-Zigeunerweisen
učitel: Sunyee Chung (Seoul Art High School)

2. cena

Teresa Gasieniec / Polsko
soutěžní program:: J. Haydn - Cello Concerto in C Major 3rd mov., K. Wilkomirski - Vocalise
učitel: Tadeusz Melka (OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wroclawiu)

Haru Ogiwara / UK
soutěžní program:: Alberto Ginastera 'Pampeana No.2 - Rhapsody for Cello and Piano'
učitel: Pal Banda (Royal College of Music Junior Department)

 

3. cena

Shengxin Tao / Čína
soutěžní program:: Lalo:Cello Concerto in D Minor, Prelude. Lento - Allegro maestoso
učitel: Professor Lin deping (Tianjin Conservatory of Music Middle School)

Iveta Cibulova / Slovensko
soutěžní program:: L.van Beethoven: Sieben Variationen uber das Duett"Bei Mannern welche Liebe fuhlen", G.Faure: Papillon
učitel: Jozef Luptak (Konzervatorium Bratislava)

Maria Mafalda Mazzon / Itálie
soutěžní program:: L. van Beethoven - Variations on "Judas Maccabaeus" by Haendel
učitel: Barbara Lübke (Universität Mozarteum Salzburg)

Čestné uznání

Daiyi Wu / Čína
soutěžní program:: Dvořák: The Cello Concerto in B minor, Op. 104, 1st Movement
učitel: Zheng Chen (Music Middle School Affiliated to Shanghai Conservatory of Music)

Jingyuan Zhang / Čína
soutěžní program:: Debussy Cello Sonata in D minor L.135
učitel: Mu ZHU (Central Conservaroty of Music Middle School)

Gergö Mátyás Maksay / Rumunsko
soutěžní program:: J. Haydn: Cello Concerto No. 1 C-Major, Movement II-III
učitel: Csaba Zsolt Maksay (Sigismund Toduta Music School Cluj-Napoca)

Hao Shen / Čína
soutěžní program:: J. S. Bach: Suite No. 5 in C minor: I. Prelude (Adagio) IV. Sarabande (Lento)
učitel: Guangyu Xie (Attached Middle School of Shanghai Conservatory of Music)

Erminia Di Meo / Itálie
soutěžní program:: Antonin Dvorak , Cello concerto in B minor, op.104, 1st movement
učitel: Kyung Me Lee (Music Academy "AIMART")

Radosław Garbiec / Polsko
soutěžní program:: J. S. Bach - Suite in d minor, Prelude. L. Boccherini - Sonata in C major G. 6, mvt. 1 and 2
učitel: Marcin Kusz (Music School: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach)

Lorenzo Lomartire / Itálie
soutěžní program:: Brahms op.38, I movement
učitel: David Geringas

Daryna Feshchak / Ukrajina
soutěžní program:: Dvořák - Rondo op. 94; G.Cassadó - Suite for cello solo
učitel: Kateryna Polianska

Kategorie 9

1. cena a vítěz kategorie

Felix Brunnenkant / Německo / video
soutěžní program:: Dvorak Cello Concerto in b minor, 1. Allegro
učitel: Mathias Johansen (State Conservatory Vorarlberg)

1. cena

Adam Klánský / ČR
soutěžní program:: J. S. Bach - Cello suite No. 5 - Allemande // D. Schostakovich - Cello concerto No. 1 - 1. Movement
učitel: prof. Petr Nouzovský (Pražská konzervatoř)

Zhiyu Zhang / Čína/Rakousko
soutěžní program:: F. Schubert - Arpeggione Sonata 1st movement, Piatti Caprice N.12
učitel: Prof. Reinhard Latzko (University of Music and performing Arts Vienna)

Peijun Ma / Čína
soutěžní program:: Elgar: Cello Concerto op. 85 - 4th movement
učitel: Jia Yu (Music School: Central Conservatory of Music Middle School)

2. cena

Jorge Giménez Cerdó / Španělsko
soutěžní program:: J.S. Bach 5th Suite Prelude&Fugue and Gigue, 1st movement of Shostakovich Cello Concerto No.1
učitel: Amit Peled (Peabody Institute of the Johns Hopkins University)

Zeyu Zhu / Čína
soutěžní program:: Dvorak Cello Concerto in B Minor, Op.104, mov.1
učitel: Yeonjin Kim (the Tianjin Juilliard School Pre-college)

Alejandro Gomez Pareja / Španělsko
soutěžní program:: Tchaikovsky, Rokoko Variations (excerpt): variations III (half) - VII
učitel: Jens-Peter Maintz (Escuela Superior de Musica Reina Sofia)

Jungyoon Lee / Jižní Korea
soutěžní program:: Cassado cello solo suite 1 and 3rd mov.
učitel: A. Gebert (Hochschule für Musik Detmold)

Jihee Park / Jižní Korea
soutěžní program:: A. Dvorak Concerto in B minor, Op.104 for Cello and Piano
učitel: Jeong-Joo Choi (Seoul Arts High School)

Jayden Lamcellari / Irsko
soutěžní program:: Prokofiev Sinfonia Concertante- 1st movement and Bach cello suite 3 Sarabande
učitel: Bozidar Vukotic (Royal Academy of Music, London)

3. cena

Josef Matěj Švec / ČR
soutěžní program:: A.Dvořák - Klid lesa, J. Haydn - koncert C dur, 1. věta
učitel: Petr Nouzovský, Pražská konzervatoř

Vladimir Afinogenov / Německo
soutěžní program:: M.Glinka Nocturne "La Separation", D. Popper "Hungarian Rhapsody" op.68
učitel: Mathias Johansen, Vorarlberger Landeskonservatorium, Feldkirch, Austria

Filip Rufer / ČR
soutěžní program:: Edouard Lalo - Koncert pro violoncello a orchestr (1. věta Prelude , Lento - Allegro maestoso)
učitel: Mgr. Josef Krečmer, MgA. Jan Zemen, konzervatoř Pardubice

Huiying Cao / Čína
soutěžní program:: Prokofiev Sonata in C Major, Op.119
učitel: Mingqing Yu,Central Conservatory of Music

Vojtěch Velek / ČR
soutěžní program:: G. Cassadó: Suite for Cello Solo - I. Prelude, III. Intermezzo e Danza Finale
učitel: Mirko a Martin Škampovi, Gymnázium a hudební škola hlavního města Prahy

Ruhan Ji / Čína
soutěžní program:: Piatti Caprice for Solo Cello, Op.25 No.7; Shostakovich Cello Concerto No.1 in E-flat major, Op.107, I. Allegretto
učitel: Meng Yang, Central Conservatory of Music Middle School in Beijing

Dominik Gawarkiewicz / Polsko
soutěžní program:: David Popper : Etiude no. 20, Robert Schumann : 5 Stücke im Volkston, Op. 102, movements: I - ,,Mit Humor'' , II - ,,Langsam''
učitel: Dorota Bojarczuk (Zespól Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu (Music School Complex for them. Karol Szymanowski in Toruń))

Čestné uznání

Miriam Herron / USA
soutěžní program:: Tchaikovsky Rococo Variations, first 10 minutes
učitel: Emmanuel Feldman (New England Conservatory Preparatory School)

Emma Kocój / Polsko
soutěžní program:: Roman Haas- "Variation on a theme by Grieg for cello solo", Paweł Łukaszewski - "Aria for cello and piano" [ the piano tuner was sick :) ]
učitel: Tomasz Szczęsny (ZPSM II st. im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie)

Ziqing Lin / Čína
soutěžní program:: Bach Cello Suite No. 2 in D minor, BWV1008, Prelude; Tchaikovsky Variations on a Rococo Theme, Op.33
učitel: Wenbin Geng (Shanghai Conservatory of Music)

Kategorie 10

1. cena a vítěz kategorie

Sam Lucas / Austrálie / video
soutěžní program:: G. Crumb Cello Sonata / M. Rostropovich Humoresque
učitel: Professor. Pieter Wispelwey (Robert Schumann Hochschule)

1. cena

Till Schuler / Německo
soutěžní program:: A.Dvorak: Cello Concerto op.104 - 1.Allegro
učitel: Prof. Sebastian Klinger (University for Music and Drama Hamburg)

Liu Jiaqi / Čína
soutěžní program:: Brahms F Major piano and cello sonata 1st movement. Kodaly Cello solo sonata first movement
učitel: Qin, Liwei (National university of Singapore Yong Siew Toh Conservatory of Music)

Jean-François Carrière / Rakousko
soutěžní program:: Schumann - Fantasiestucke Op.73
učitel: Enrico Bronzi (Mozarteum University of Salzburg)

2. cena

Hotin Chan / Čína
soutěžní program:: Schelomo: Rhapsodie Hébraïque by Ernest Bloch
učitel: Andrés Díaz (Meadows School of the Arts - SMU)

Keina Satoh / Japonsko
soutěžní program:: Brahms Cello Sonata No. 2 Op. 99, Allegro vivace
učitel: David Finckel (Clara Kim, The Juilliard School)

3. cena

Haruka Hamada / Japonsko
soutěžní program:: C.Franck : Sonata in A Major 2.4 mov. (Partially omitted)
učitel: Prof . Michal Kanka (Akademie múzických umění v Praze)

Keishiro Mikawa / ČR
soutěžní program:: Piatti Caprice 12ti, první věta prvního koncertu Šostakoviče
učitel: HAMU (na stáži) Pan Prof. Michal Kaňka, Tomáš Jamník

Julianna Vinci / Polsko
soutěžní program:: Ludwig van Beethoven - Cello Sonata in A-major, Op. 69, 1st movement
učitel: adt dr hab. Natalia Kurzac-Kotula (Karol Szymanowski Academy of Music in Katowice)

Enrico Mignani / Itálie
soutěžní program:: Piatti caprice no. 7 / Ligeti cello solo sonata
učitel: Enrico Dindo (Conservatorio della Svizzera Italiana)

Jakub Grzelachowski / Polsko
soutěžní program:: R. Schumann Adagio and Allegro, Paganini Moses Variations
učitel: ad. dr hab. Błażej Goliński (The Stanisław Moniuszko Academy of Music in Gdańsk)

Lydia Dobson / UK
soutěžní program:: Kodaly Solo Sonata 1st Movement
učitel: Richard Lester and Tim Gill (Royal College of Music - 1st Class Honours Degree 2018)

Ariane Zandi / UK
soutěžní program:: Bloch Solo Cello Suite No.3, i.Allegro Deciso ii. Andante. Bach Cello Suite No.1, Sarabande. Hindemith Cello Sonata No.3, Movements I and II
učitel: Melissa Phelps

Čestné uznání

Yuanfeng Zhu / Čína
soutěžní program:: Prokofievf: Cello Symphony-Concerto
učitel: Guangyu Xie (Shanghai Conservatory of Music)

Sizhe Fang / Čína
soutěžní program:: Haydn cello concerto in D major (1st mov.)
učitel: Yan Tang ( Wuhan Conservatory of Music)

Jiabao Chang / Čína
soutěžní program:: G.Ligeti sonata for cello solo; Piatti no.7
učitel: Jianan Zhao (Čína Conservatory of music)

Kamila Łuczka / Polsko
soutěžní program:: Dmitri Shostakovich sonata for cello and piano in d-minor Op. 40 I & II mov.
učitel: Tomasz Szczęsny (Academy of Art in Szczecin)

Kategorie 11

1. cena a vítěz kategorie

Simon David Eberle / Německo / video1 / video2 / video3
soutěžní program:: Julius Klengel - Scherzo in D minor, op. 6; Alexander Glasunow - Chant du Ménestrel; David Popper - Hungarian Rhapsody
učitel: Jens Peter Maintz (Universität der Künste Berlin)

1st Prize

Roger Morelló Ros / Španělsko
soutěžní program:: Gaspar Cassadó: Suite for Cello Solo
učitel: Maria Kliegel (Hochschule für Musik und Tanz Köln)

Aneta Šudáková / ČR
soutěžní program:: C. Franck - Sonáta A dur, (1.,2.věta)
učitel: Miroslav Petráš (HAMU)

2. cena

Jungwoo Choi / Jižní Korea
soutěžní program:: R.Schumann Concerto for cello a-minor 1.mov
učitel: Prof. Gustav Rivinius (Hochschule für musik Saarbrücken)

Alena Šístková / ČR
soutěžní program:: D. Šostakovič: Sonáta pro cello a klavír, op.40 - II. Allegro, 2) R. Schumann - Adagio a Allegro, op.70
učitel: Mikael Ericsson (HAMU)

Eunghee Cho / USA
soutěžní program:: Dvorak - Cello Concerto, I. Allegro
učitel: Laurence Lesser (New England Conservatory)

3. cena

Kung-I Tsai / Taiwan
soutěžní program:: Penderecki -Divertimento for Solo Cello and Bach Cello Suite No.4 - Courante
učitel: Prof. Emil Rovner at Hochschule für Musik Dresden

Alicja Kozak / Polsko
soutěžní program:: F. Chopin Sonata for cello and piano in g minor, op. 65, 1st movement
učitel: Richard Lester/ Guildhall School of Music and Drama

Attila Levente Kónya / Maďarsko
soutěžní program:: Franz Schubert: Arpeggione sonata 1. movement, David Popper: Jagdstück
učitel:

Čestné uznání

Junyoung Ann / Jižní Korea
soutěžní program:: Beethoven Cello Sonata No. 3 1st mov. & Davidov At the Fountain
učitel: Katalin Rootering (University of Music and Performing Arts Munich (Graduation))

Yuki Shitamura / Japonsko
soutěžní program:: A. Piatti: Caprice No. 7 J. S. Bach: Prelude and Sarabande from Suite No. 4
učitel:

Seznam soutěžících:

Category 1:

Haoyu Gu, China                                                   Kanon Huang, Taiwan
Carla Stefania Achim, Romania                             Sofie Caithamlová, Czechia

Zdeňka Siváková, Czechia                                    Ioana Rebegel, Romania
Maksymilian Król, Poland                                      Jakub Dolný, Slovakia
Veronika Vozárová, Czechia                                 Vanda Peterková, Czechia
Matěj Glac, Czechia                                               Markéta Štenclová, Czechia
Ondřej Malík, Czechia                                            Dudenkova Zoia, Russia
Gracie Hong, USA                                                  Jiayi Huang, China
Oliver Moh, UK                                                       Filip Balga, Czechia
Martin Bernášek, Czechia                                      Elzbieta Nirska, Poland
Alfie Lo Pak Yui, Hong Kong / China                     Rey Gergov, Japan / Bulgaria
Veronika Murashkovskaia, Russia                         Lucas Liow Jun Kai, Singapore
Zofia Klimaszewska, Poland                                  Amelie See, Singapore
Theodore Eperon, Suisse                                     Yeji Lee, South Korea
Ayman Bourar, France / USA                                 Yuxin Wang, China

Category 2:

Guo Xiyuan, China                                                 Tianran Cheng, China
Sayuri Šereš, Slovakia                                           Dai Feiyue, China
Lyana Ulikhanyan, Armenia                                  Josefína Kubátová, Czechia
Yige Tang, China                                                   Yixin Li, China
Maximilian Elliott Kwan, Singapore.                      Tobiáš Balkovský, Czechia
Timothy Chua Jun Ming, Singapore.                     Agata Bondar,Poland

Category 3:

Aurelia Faidley-Solars, USA                                   Yihao Kuang, China
Mari Hakobyan, Armenia                                        Naďa Strnadová, Czechia
Dohyeon Ryu, South Korea                                   Youyou Peng, China
Moang Ma, China                                                   Qingyang Xie, China
Li Runing, China                                                      Aida Popa, Romania
Ji Eon, Lee, South Korea                                        Abel Gómez-Antequera Ábalos 
Ștefan Iordachi, Romania                                       Laura Rodriguez, Slovakia

Category 4:

Chen Zhijian, China                                               Daiwen Tian, China
Benediktas Zonys, Lithuania                                 Fryderyk Midor, Poland
Michal Kocifaj, Slovakia                                          Lukáš Sedlák, Czechia
Chenhao Zhang, China                                          Marco Messina, France
Františka Tichá, Czechia                                        Chengao Fang, China
ChangTong Ge, China                                             Eiline Tai, USA
Tichon Evlanov, Russia                                           Julia Coteanu, Romania
Václav Blahunek, Czechia                                      Kasija Ivanović, Serbia
Yuan Dong, China                                                   Xinyi Dai, China
Emanuel Grigori Schulze, Germany                       Yuki Ariel Wilson, Spain / USA
Stanisław Maciej Kaleta, Poland                            

Category 5:

Weilun Huang, China                                              Eva Solveig Knapkyte, Norway / Lithuania
Viktor Mráček, Czechia                                          Shangdian Shi, China
Yiqi Chen, China                                                     Ludvig Walter, Sweden
Jan Kovařík, Czechia                                              Seoyeon Lim, Czechia
Tae-Hee Kim, South Korea                                     Ling Zhu, China
Pau Cutanda Suñén, Spain                                    Claire Law, USA
Tang Lewis, Hong Kong / China

Category 6:

Álvaro Lozano Cames, Spain                                 Xianran Xue, China
Hao Haoran, China                                                 Zuzanna Augustyniak, Poland
Alejandro Turlo Escorihuela, Spain                        Anna Barbora Nekvasilová, Czechia
Anita Warnecka, Poland                                          Megan Clarke, England
Zoja Giza, Poland                                                    Zhuning Sun, China
Tae-Yeon Kim, South Korea                                    Arne Zeller, Germany
Balog Benedek, Hungary

Category 7:

Qingqing Yang, China                                            Shen Mengtong, China
Hairu Wang, China                                                  Fiona Faye Tsang, USA
Kateřina Korbelová, Czechia                                  Antonina Anna Rzonca, Poland
Chen Xiang, China                                                  Jan Poštulka, Czechia
Danlin Yu, China                                                      Zixiong Zhao, China
Ruixuan Qi, China                                                    Eva Wu, New Zealand
Zuzanna Julia Fromm, Poland                                 Congyu Yang, China
Tan Yu Tang, Singapore                                          Yue Mao, China
Lukáš Mareček, Czechia

Category 8:

Daryna Feshchak, Ukraine                                    Jingyuan Zhang, China
Hao Shen, China                                                    Daiyi Wu, China
Tomáš Prchal, Czechia                                           Iveta Cibulova, Slovakia
Maria Mafalda Mazzon, Italy                                   Erminia Di Meo, Italy
Radosław Garbiec, Poland                                     Shengxin Tao, China
Teresa Gasieniec, Poland                                       Yelin Han, South Korea
Gergö Mátyás Maksay, Romania                            Lorenzo Lomartire, Italy
Haru Ogiwara, UK

Category 9:

Zhiyu Zhang, China / Austria                                  Felix Brunnenkant, Germany
Peijun Ma, China                                                     Alejandro Gomez Pareja, Spain
Jayden Lamcellari, Ireland                                      Huiying Cao, China
Josef Matěj Švec, Czechia                                      Ziqing Lin, China
Ruhan Ji, China                                                        Vladimir Afinogenov, Germany
Filip Rufer, Czechia                                                  Adam Klánský, Czechia
Vojtěch Velek, Czechia                                           Jihee Park, South Korea
Jorge Giménez Cerdó, Spain                                 Jungyoon Lee, South Korea
Dominik Gawarkiewicz, Poland                               Zeyu Zhu, China
Emma Kocój, Poland                                                Miriam Herron, USA

Category 10:

Haruku Hamada, Japan                                         Lydia Dobson, UK
Julianna Vinci, Poland                                            Jiabao Chang, China
Sam Lucas, Australia                                               Hotin Chan, China
Till Schuler, Germany                                              Kamila Łuczka, Poland
Keishiro Mikawa,                                                     Jean-François Carrière, Austria
Enrico Mignani, Italy                                                Ariane Zandi, UK
Yuanfeng Zhu, China                                              Sizhe Fang, China
Keina Satoh, Japan                                                Jakub Grzelachowski, Poland 
Liu Jiaqi, China

Category 11:

Simon David Eberle, Germany                               Yuki Shitamura, Japan
Eunghee Cho, USA                                                 Alicja Kozak, Poland
Kung-I Tsai, Taiwan                                                  Roger Morelló Ros, Spain
Jungwoo Choi, South Korea                                  Junyoung Ann, South Korea
Attila Levente Kónya, Hungary                               Aneta Šudáková, Czechia
Alena Šístková, Czechia


Pořadatel:

Pořadatelem soutěže je Institut Gustava Mahlera Praha ve spolupráci s Filharmonií G. Mahlera Jihlava.

Poslání:

Posláním a cílem soutěže je prohloubení zájmu a motivace mladých talentovaných violoncellistů k vzájemné interpretační konfrontaci, porozumění, inspiraci a lásce k hudbě. Osobnost geniálního dirigenta a hudebního skladatele Gustava Mahlera, který v Jihlavě prožil prvních 15 let svého života a která ho tolik inspirovala a obohatila, má připomínat jeho vznešené ideje o poslání hudby a být trvalým inspiračním zdrojem a vzorem pro mladé hudebníky z celého světa.

Soutěžní řád:

  • Soutěž proběhne s ohledem na komplikovaná protiepidemická opatření prostřednictvím videonahrávek publikovaných na www.youtube.com.
  • Video musí být reálný záznam bez střihu a úprav, natočeno na jeden statický záběr, s mírným odstupem kamery od soutěžícího
  • po celou dobu musí být vidět na ruce a do obličeje soutěžícího
  • Videonahrávka ne starší 3 měsíců musí být umístěna na www.youtube.com na kanálu soutěžícího, rodiče, školy a pod., soutěžící v přihlášce uvede přesný internetový odkaz na videonahrávku.
  • soutěž je rozdělena do 11 věkových kategorií pro soutěžící do věku 30 let
  • Pořadatel si vyhrazuje právo z organizačních důvodů některou z kategorií neotevřít či z kapacitních důvodů nepřijmout přihlášku či zkrátit termín uzávěrky soutěže
  • Uzávěrka soutěže: 31 .12. 2020
  • Vyhlášení výsledků: 8.2.2021
  • Soutěž je jednokolová a podmínkou soutěže je hra zpaměti.
  • Soutěžní repertoár je volný, hra sólo, nebo s doprovodem klavíru, soutěžící musí dodržet pouze časový limit pro skladbu.
  • nesplnění výše uvedených podmínek, jakož i zřejmé čtení z not během hry, může být příčinou vyřazení soutěžícího ze soutěže

Soutěžní kategorie a časový limit vystoupení:

kategorie   rok narození    časový limit pro skladbu
       1.         2011 a mladší           2 - 5 min.
       2.              2010                   4 - 8 min.
       3.              2009                  4 - 8 min.
       4.              2008                  5 - 10 min.
       5.              2007                  5 - 10 min.
       6.              2006                  7 - 10 min.
       7.               2005                  7 - 10 min.
       8.              2004                  9 - 12 min.
       9.        2001 - 2003             9 - 12 min.
      10.        1996 - 2000            10 - 13 min.
       11.        1991 - 1995               11 - 15 min.

Porota:

  • Porota posoudí soutěžní výkony soutěžících, stanoví pořadí soutěžících v každé kategorii, určí absolutního vítěze soutěže, určí držitele cen.
  • Jednání poroty je neveřejné, porota nezveřejňuje hodnocení.
  • Rozhodnutí poroty je konečné, nezpochybnitelné a není proti němu odvolání.
  • Porotu jmenuje ředitel Institutu Gustava Mahlera Praha.
  • Porota:
    - Petr Nouzovský - předseda poroty, přední český sólový violoncellista, profesor Pražské konzervatoře
    - Michaela Fukačová, sólistka a komorní hráčka
    - doc. 
    Michal Kaňka, sólista, komorní hráč a pedagog Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze
    Jiří Jakeš, šéfdirigent Filharmonie G. Mahlera v Jihlavě
    Tomasz Szczesny, koncertní mistr Filharmonie im. Mieczysława Karłowicza v polském Štětíně a profesor na Hudební Akademii tamtéž

Ceny:

Hlavní cena:
Cena Gustava Mahlera spojená s finanční dotací 30.000 Kč - pro absolutního vítěze

Zvláštní ceny:
Cena Filharmonie G. Mahlera Jihlava - uděluje Filharmonie G. Mahlera Jihlava a představuje možnost koncertního vystoupení (orchestrální či komorní koncert) v budoucích letech
Cena šéfdirigenta Filharmonie G. Mahlera Jihlava
Honorované vystoupení v rámci festivalu Přehlídka koncertního umění v Praze
Honorované vystoupení v rámci Jihočeského komorního festivalu
Voucher na mistrovské kurzy Třeboňská letní setkávání 2021

Pozvání pro vybraného kandidáta na mistrovské kurzy v Litomyšli 2021
Cena pro nejlepšího českého účastníka soutěže
Cena ředitele soutěže pro nejmladšího účastníka

Každý soutěžící obdrží diplom (e-mailem)

Porota může udělit i další zvláštní ceny, rovněž si vyhrazuje právo některou z cen neudělit.

Jak se do soutěže přihlásit:

Přihlášky se podávají výlučně elektronicky vyplněním on-line formuláře na www.mahler.institute (na konci této stránky) a zaplacením registračního poplatku. Potvrzení o zaplacení poplatku se přiloží k přihlášce. Přihlášku je možné zaslat nejpozději 31.12.2020. V případě velkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo ukončit příjem přihlášek před tímto datem.

Registrační poplatek:

Registrační poplatek: 1. - 5. kategorie - 1000 Kč
                                   6. - 8. kategorie - 2000 Kč
                                  9. - 10. kategorie - 2700 Kč
                                         11. kategorie - 3000 Kč

Registrační poplatek je nutné zaplatit celý bankovním převodem na účet č.: 2601525645/2010, do poznámky/zprávy pro příjemce uveďte jméno soutěžícího. Bankovní poplatky jdou za soutěžícím. Registrační poplatek je nevratný.


Přihláška do soutěže